Podporujeme

Poté, co jsme založili společnost FABRIKA 1861, obracelo se na nás více a více lidí s nápady či projekty, které se svou povahou blížili spíše náplni nadace. Po úvahách v rodinných kruzích jsme se rozhodli tyto aktivity sdružit pod záštitu Nadace Kuršel Family Foundation. Prostřednictvím rodinné nadace chceme rozšířit náš pozitivní vliv na svět.

Kuršel Family Foundation

Církev československá husitská v Semilech

Náboženská obec Církve československé v Semilech byla založena v r. 1920, avšak státně schválena až 11. dubna 1930, před tímto datem byli semilští věřící příslušníky N.O. v Turnově. První bohoslužby se konaly počátkem roku 1921 v obecní kapli v Chuchelně.

Domácí hospic 14 pomocníků

Domácí hospic 14 pomocníků poskytuje službu, jejímž cílem je, aby i těžce nemocný člen rodiny mohl ŽÍT A PROŽÍT ZÁVĚR svého života doma mezi svými blízkými. Působí v Semilech a v okolí do 30 km.

ENERVIT Benešovský maratón a půlmaratón Pojizeřím

Historie Benešovského maratónu sahá až do roku 1976, kdy se poprvé několik nadšenců vydalo na maratónskou trať. Postupem času se tento závod stal tradicí, která se pouze s drobnými změnami drží dodnes. 

Erik Johansson

Erik Johansson je švédský fotograf a vizuální umělec žijící v Praze. Je známý tím, že pomocí kombinace fotografií vytváří surrealistické světy. Jeho přístup k fotografii je jedinečný v tom, že se snaží zachytit spíše myšlenky než momenty. 

FABRIKA 1861

Rodinná firma FABRIKA 1861 si dala za cíl obnovit život v unikátních industriálních areálech v Geoparku UNESCO Český ráj. Mezi projekty firmy patří KOTELNA 1859, SVĚT VODY, LÁVKA AMÁLKA, SEMILSKÝ ORLOJ.

Festival Jazz pod Kozákovem

Mezinárodní festival Jazz pod Kozákovem obohacuje kulturu v Česku již od roku 1987. Je multižánrovým hudebním festivalem pro všechny generace, je z čeho vybírat. Posláním festivalu  je nabídnout posluchačům výjimečnou hudbu, vykouzlit na jejich tvářích úsměv a naplnit posluchače jedinečnými koncertními zážitky.

Golf Club Semily

Golfový klub v Semilech byl založen již v roce 1963 a samotné 9jamkové hřiště funguje od roku 1970.

Hesham Malik

Hesham Malik se narodil v roce 1978 v Bahrajnu, vyrůstal v Indii a později žil také v Kanadě, ve SAE, v Africe s kmenem Masajů a nyní již několik let trvale žije v České republice. Zajímavostí u Malika je, že namísto štětců používá při tvorbě jeho maleb přímo vlastní ruce.

Kulturní centrum Golf Semily

KC Golf Semily nabízí širokou paletu kulturních akcí jako jsou hudební pořady a koncerty, divadelní představení, společenské zábavy, taneční a mnoho dalšího.

kulturní-centrum-golf-semily_optimized

Matyáš Hančl

Matyáš Hančl je mladý talentovaný fotograf ze Semil. O své práci říká: “To co dělám mi umožňuje předat své myšlenky, emoce jiným lidem.”

Mezinárodní festival Pražské jaro

Už od roku 1946 se v Praze koná Mezinárodní hudební festival Pražské jaro. V roce 2000 se Pražské jaro úspěšně transformuje ze státní příspěvkové organizace na obecně prospěšnou společnost, jejíž financování se opírá o tři pilíře, jedním z nich je sponzoring a donátorství.

Muzeum a Pojizerská galerie Semily

Hlavní budova muzea a galerie v Semilech se nachází v těsné blízkosti Riegrova náměstí v Husově ulici. Nabízí jak stálé, tak i dočasné expozice či jednodenní akce. Vedle zmíněného se muzeum věnuje také práci se sbírkami, jejich restaurování či externím přednáškám. V neposlední řadě mohou návštěvníci využít také komentovaných prohlídek.

Patrik Rutkovský

Patrik Rutkovský je absolventem ateliéru malby na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Žije a pracuje v Semilech, kde je také členem skupiny malířů Pojizeří. Díla konstruuje převážně ve formě hybridních a iluzivních skvrn a polí, doplněných jemnou kresbou.

Patrik_Rutkovsky2

Sbor Jednoty bratrské
v Semilech

Sbor Jednoty bratrské je církevní organizace, jejíž prioritou je práce s rodinami ze Semil a okolních obcí. Hlavním projektem je Rodinné centrum Pohoda, dále se Jednota věnuje také práci se seniory a podpoře rodinných vztahů zejména napříč generacemi.

Sebastian Wojnar

Sochař Sebastian Wojnar se zaměřuje na práci s figurou a její následné fragmentování. Mezi jeho díla patří například portrét Miroslava Donutila.

sebastian_wojnar_optimized
tenisový-klub-semily_optimized

Tenisový klub Semily

Tenisový klub funguje v Semilech již od roku 1928,
kdy se hrálo ještě na pískových kurtech.
Dnes je v areálu již 5 fungujících kurtů.

Trio Tones

Komorní soubor TrioTones je netradičním spojením klarinetu, violoncella a klavíru. Na české scéně působí v nezměněné sestavě již od roku 2012 a k desetiletému výročí souboru nyní vydává své debutové CD pro společnost ArcoDiva.